RYBAŘENÍ

Vír býval vždy vyhlášenou rybářskou destinací. A ani zavedení prvního ochranného pásma kolem údolní nádrže Vír I. tento fakt nezměnilo. Rybaření je organizováno pod novou organizací, a tou je Moravský rybářský svaz, z.s.. Místní organizace Vír je pověřena hospodařením na revíru Svratka 11P, který je tvořen řekou Svratkou od mostu pod nádrží Vír I až po hráz nádrže Vír II včetně vyrovnávací nádrže.

Lovit mohou členové i nečlenové rybářských svazů, podmínkou je vlastnictví Rybářského lístku, který vydávají příslušné správní orgány v místě bydliště žadatele a dále platné povolenky k rybolovu na daný revír, který vydává jednatel MO Vír, tel. 724 218 379. Členové MO Vír pak mohou na platnou povolenku rybařit na Vojtově rybníku pod Vírem, v zimních měsících je možno na tomto rybníku lovit ryby tzv. „na dírkách“. To je umožněno i nečlenům rybářského svazu.

 

Muškaření – Sport gentlemanů

Vír a řeka Svratka je pro muškaření v podstatě ideální lokalitou. Řeka je plná ryb, sice zpravidla menší velikosti, ale jejich počet převyšuje většinu jiných toků v České republice. To vše zasazené do nádherné přírody Českomoravské vrchoviny. A k tomu všemu si navíc můžete přizvat opravdového odborníka na muškaření, Vírského rodáka, pravidelného účastníka MČR a více mistra Evropy v této rybářské disciplíně Miloslava Šenkýře, který vás provede po zdejší řece i stojaté vodě.

Opravdovou lahůdkou je pak rybaření ve vyrovnávací nádrži Vír II., která je celorepublikově vyhlášena jako pstruhový ráj, s výskytem převážně pstruha potočního, často v trofejních velikostech. Pokud chcete objevit krásu rybaření na této zcela unikátní lokalitě, neváhejte a obraťte se na Miloslava Šenkýře, který vás ochotně zasvětí do tajů krásné řeky a nádherné přírody všude kolem.

 

KONTAKT

Koordinátor

Miloslav Šenkýř

Telefon

(+420) 732 276 384

E-mail

info@udolisportu.cz

Odkaz

Odkaz na provozovatele

FOTOGALERIE

VAŠE NÁZORY A ZKUŠENOSTI

1 komentář

  1. Philomena-Oord

    Prohlédněte si aktuální NEWS . Nikdo pro vaši radost nedělá více… U nás se Vám koleda určitě vydaří! Chytejte s ESHOPEM ROKU. Prohlédněte si aktuální NEWS . Na moře s AQUANTIC! 28. 3. 2018. Dnes se podíváme na video , jaké produkty značky Aquantic jsou vhodné pro mořský rybolov a jak nám můžou pomoci k tomu nejlepšímu úlovku. http://www.rybydynamit.com Oceněn bude též nejtěžší kapr soutěže 1 x víkendová povolenka + 1000,-Kč poukázka. Týmy se registrují na základě závazné přihlášky na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo mobil 603358943. Organizátor si vyhrazuje odmítnout přihlášený tým, a to i bez udání důvodů.

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidejte se ke komunitě ÚDOLÍ SPORTU na Facebooku

a sdílejte s ostatními své vlastní zkušenosti, zážitky, fotky nebo videa z nejaktivnějšího údolí v ČR !

Share This