FOTBAL

Fotbal má ve Víru dlouhou tradici, která sahá až do třicátých let minulého století. Avšak až v roce 1950 bylo vybudováno oficiální fotbalové hřiště Na Bahnech na kterém se i dnes hrají všechna místní fotbalová klání. Vírský fotbalový klub existuje od roku 1964 jako jedna ze součástí spolku TJ Jiskra Vír. Za tuto dobu se místní A tým zúčastnil různých soutěží od „pralesní“ IV. třídy až po okresní přebor. Dnes hraje „áčko“ pod trenérem Petrem Šenkýřem v horních patrech tabulky III. třídy okresní fotbalové soutěže.

Vírský fotbalový klub je jedním z mála vesnických klubů, který se snaží udržovat své mládežnické fotbalové celky. Mladí žáčci jsou již od útlých let fotbalově vychováváni pod přísným dohledem místního fotbalového srdcaře Jaroslava Skoumala. K tomu se Vír může pyšnit svým žákovským turnajem, pořádaným vždy na konci června, který je jedním z nejstarších žákovských turnajů na Vysočině. Vírští dorostenci dokonce v sezoně 2018/19 psali historii, když pod taktovkou Jana Preislera nakoukli do I.A krajské fotbalové ligy, bohužel po odchodu velké části hráčů do dospělého fotbalu muselo být dorostenecké mužstvo pro nedostatek hráčů zrušeno. Zbývající dorostenci ale rozhodně na fotbal nezanevřeli a nadále trénují společně s dospělými.

V současné době probíhají jednání s Vírským zastupitelstvem o získání dotace na kompletní rekonstrukci fotbalového zázemí. Navíc mají Vírští fotbalisté možnost trénovat na nově zrekonstruovaném víceúčelovém hřišti „v Ledničkách“ a zimní přípravu pravidelně absolvují v obecním Kulturním Domě.

KONTAKT

Koordinátor

Údolí Svratky a.s.

Telefon

(+420) 777 704 464

E-mail

info@udolisportu.cz

Odkaz

Odkaz na provozovatele

FOTOGALERIE

VAŠE NÁZORY A ZKUŠENOSTI

2 komentáře

  1. Zdeněk Šudoma

    Dnes proběhl již 39. ročník turnaje žáků v kopané.který patří k nejstarším turnajům žáků v kraji Vysočina a opět nějak bez povšimnutí.

    Odpovědět
  2. Údolí Sportu

    Dobrý den, bohužel, ale žádnou informaci nebo žádost o publikaci článku neevidujeme. Pokud by nám pozvánka dorazila, zcela jistě bychom ji umístili jak na náš web, tak i do seznamu akcí na našem FB profilu. V tomto případě je zcela jistě chyba na straně organizátora akce, který ji pravděpodobně zapomněl poslat nebo nepovažoval za důležité informaci na Údolí sportu prezentovat. Snad příště 🙂

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přidejte se ke komunitě ÚDOLÍ SPORTU na Facebooku

a sdílejte s ostatními své vlastní zkušenosti, zážitky, fotky nebo videa z nejaktivnějšího údolí v ČR !
Share This