CYKLISTIKA – MTB

Vír a jeho bezprostřední okolí je jako stvořené pro cyklistiku. Zatímco pro silniční kola vznikla během posledních několika let vcelku slušná infrastruktura, horská kola jsou stále trochu opomíjena. Jedním z hlavních cílů našeho projektu je právě vyznačení nejzajímavějších tras pro MTB a vybudování dnes velmi populárních trailů, které uspokojí i technicky zdatné bikery.

Od června 2018 je v provozu test centrum a půjčovna velo materiálu Adrex Base Camp nabízející vedle exkluzivních kol i zázemí a služby s certifikací “Cyklisté vítáni”. Což zahrnuje i tipy na trasy různých obtížností, jejichž gps si zde můžete nahrát. Navíc pokud si nepůjčíte elektro kolo a nechce se vám šlapat do kopců, nechte se vyvézt “shuttlem” na některý z okolních vrcholů.

Asi nejkrásnější nenáročná cykloturistická projížďka začíná přímo na vírské hrázi, odkud vede po pravobřežní komunikaci směrem na obec Dalečín. Cesta nabízí takřka po celou dobu jedinečné výhledy na vírskou přehradu a je určena výhradně pro pěší turisty a cyklisty. Z Dalečína pak pokračuje po silničce směrem na Veselí, Hluboké, Korouhvici a po 23 kilometrech se vrací zpět na místo startu, tedy na hráz v obci Vír. Svým způsobem ale vůbec nezáleží na směru, kterým se z Víru vydáte, protože nádhernou přírodu tady najdete všude kolem.

KONTAKT

Koordinátor

Adrex Base Camp

Telefon

(+420) 566 566 566

E-mail

FOTOGALERIE

VAŠE NÁZORY A ZKUŠENOSTI

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přidejte se ke komunitě ÚDOLÍ SPORTU na Facebooku

a sdílejte s ostatními své vlastní zkušenosti, zážitky, fotky nebo videa z nejaktivnějšího údolí v ČR !
Share This