Možnosti dopravy k nám, do Údolí sportu

Při cestě z Prahy doporučujeme sjet na 119 kilometru dálnice D1 směrem na Žďár nad Sázavou, odkud dále na Nové Město na Moravě a Bystřici nad Perštejnem. Při průjezdu Bystřicí si pohlídejte odbočku pod kopcem doprava, odkud je to do Víru už jen 7 kilometrů. Ideální příjezdová trasa z Brna vede přes Kuřim, Čebín a Tišnov do Nedvědice, kde za železničním přejezdem pokračujte po hlavní silnici doprava na Štěpánov nad Svratkou a Vír. Další alternativou je pak cesta z Brna přes Černou horu, Kunštát a Olešnici na Moravě.

Obec Vír má v celku dobré napojení na vlakové zastávky v Bystřici nad Pernštejnem a Nedvědici, odkud několikrát denně odjíždí autobus do Víru. Další alternativou je pak cesta přes Olešnici na Moravě, kam se dostanete autobusem z Brna.

Cesta vlakem do Víru končí ve stanicích Nedvědice (při cestě z Brna), případně Bystřice nad Pernštejnem, kam jezdí pravidelný spoj ze Žďáru nad Sázavou. Jedná se o stejnou trasu, takže pokud vám lépe navazují spoje z Bystřice, můžete z Brna pokračovat přes Nedvědici až do Bystřice nad Pernštejnem a naopak.

Share This