PĚŠÍ TURISTIKA

Současný stav pěší turistiky v okolí Víru lze charakterizovat slovem “zanedbaný”. Ani místní obyvatelé často netuší, jak nádherné výhledy některá místa v jejich bezprostředním okolí nabízí. Zapomenuté chodníky, zarostlé vyhlídky…to vše považujeme za velkou výzvu a téměř povinnost znovu obnovit.

Začali jsme již na podzim 2017 v těsné blízkosti obce a každý rok budeme přidávat a udržovat další kilometry, abychom vás dokázali v okolí Víru nasměřovat na největší zajímavosti. Rádi bychom společně s obcí navázali na tradici “Vírských výletů”, které se ve Víru pořádaly na počest zakladatele a prvního průkopníka turistiky ve Víru Františka Šťastného. Termín turistických pochodů vychází na květen. Aktuální informace naleznete v kalendáři akcí.

KONTAKT

Koordinátor

Údolí Svratky a.s.

Telefon

(+420) 566 566 566

E-mail

info@udolisportu.cz

Odkaz

Odkaz na provozovatele

FOTOGALERIE

VAŠE NÁZORY A ZKUŠENOSTI

4 komentáře

 1. M88

  Everyone loves it when people get together and
  share ideas. Great website, continue the good work!

  Odpovědět
 2. Zdeněk Šudoma

  Dovoluji si oponovat, že stav turistiky je trochu “zanedbaný”. Je myšlena organizovaná turistika, jejíž oficiální značení patří v naší oblasti k nejlepšímu v ČR nebo stezky v okolí Víru, které kdysi, pro své hosty, značil a udržoval pan Šťastný? Na jeho paměť se organizují “Vírské výlety”. Letos se konají v sobotu 6. května a jsou na ně všichni příznivci turistiky zvání. Podrobnosti k trasám můžete shlédnou na http://www.virvudolisvratky.cz.
  Stále mně chybí nějaká, trochu větší, spolupráce.

  Odpovědět
  • Údolí Sportu

   Dobrý den pane Šudomo, nemáme namysli značení tras a už vůbec ne organizaci jednotlivých akcí, na které sami dlouhodobě přispíváme. Za zanedbané považujeme některé vyhlídky, zarostlé cesty (z hráze na Klubačici například), památky (Pyšolec) a podobně. Tak jak všude na webu píšeme, za každou formu spolupráce budeme rádi, ale bohužel zatím častěji narážíme na neochotu spolupracovat, než na ochotu.

   Odpovědět
 3. etsy

  Hello colleagues, how is the whole thing, and what you wish for to say regarding this article,
  in my view its truly amazing in favor of me.

  Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přidejte se ke komunitě ÚDOLÍ SPORTU na Facebooku

a sdílejte s ostatními své vlastní zkušenosti, zážitky, fotky nebo videa z nejaktivnějšího údolí v ČR !
Share This