O projektu

Od 20. 3. 2017 naplno rozjíždíme projekt s názvem Údolí sportu, jehož cílem je propagace a rozvoj sportovních aktivit v obci Vír a blízkém okolí. Nenechte se zmýlit úvodní větou, která může působit jako prezentace drobného záměru s regionálním významem, protože opak je pravdou. Vír je svým postavením, historií a okolní přírodou naprosto jedinečnou lokalitou, jejíž význam je stále velmi nedoceněný. Hluboké údolí řeky Svratky nabízí terén pro nesčetné množství sportovních a volnočasových aktivit, které v takové koncentraci nenajdete nikde jinde v České republice. Lezení, divoká voda, MTB, in line, via ferraty, tenis, sportovní rybaření, běh, pěší turistika…to je jen stručný a neúplný přehled aktivit, které ve Víru můžete provozovat.

Od uzavření Vírské přehrady pro veřejnost a vyhlášení prvního ochranného pásma v jejím okolí bohužel obec postupně ztrácí na svém významu a v regionu, podobně jako v jiných, chybí prostředky na nezbytně nutné investice. Co ostatní vnímají jako problém, my považujeme za velkou příležitost, proto jsme připravili nemalou finanční částku, kterou chceme použít právě na podporu turistického ruchu se zaměřením na sport a aktivní trávení volného času. Hodláme investovat do rekonstrukce stávajících a vytváření nových sportovišť. Připravujeme obsáhlý web, na kterém najdete přehledně a uceleně všechny příležitosti pro sportovní vyžití ve Víru a blízkém okolí. Zkrátka chceme Víru vrátit jeho lesk a vyladit jej pro stávající i pro nové návštěvníky. Vír si to totiž opravdu zaslouží.

Ráj sportů v srdci Vysočiny

Během příprav stránek Udolisportu.cz jsme postupně přidávali další a další aktivity, abychom na konci došli k téměř neuvěřitelnému číslu 20. Dvacet sportovních a volnočasových aktivit na tak malém prostoru nikde jinde v České republice nenajdete, takže bez nadsázky můžeme zdejší údolí označit nejaktivnějším údolím v České republice. Výstižnějším mottem pro marketingové účely je ale slogan “Ráj sportů v srdci Vysočiny“, což pochopí každý, kdo se do Víru přijede podívat. Před námi je ale ještě velké množství práce, abychom stihli do letošní letní sezóny většinu sportovišť znovu oživit nebo alespoň označit pro nové návštěvníky. A i tady budeme samozřejmě rádi za jakoukoliv formu spolupráce nebo pomoci při realizaci.

Sportem teprve začínáme!

Internetové stránky Udolisportu.cz jsou pilotním webem z rozsáhlého projektu Údolí Svratky, pod kterým bychom v budoucnu rádi prezentovali celý region začínající u pramene řeky Svratky ve Žďárských vrších a končící městem Tišnov na trase do Brna. Pokud se neobjeví nějaké nečekané komplikace při jednání s úřady nebo zdejšími podnikateli, ještě během letošního roku bychom rádi spustili další internetové stránky – Udolisvratky.cz a Udolihistorie.cz. Předpokládaný termín spuštění odhadujeme až v druhé polovině letošního roku.

Jak se mohu zapojit?

Internetový portál Udolisportu.cz je tady hlavně pro vás! Je jedno, jestli jste místní rodák nebo turista, který se chystá na první návštěvu Víru – váš názor je pro nás důležitý a rádi je na web zařadíme. Stejně tak vaše fotky, videa nebo tipy na další zajímavosti, které jsme možná opomněli. Vytvořit totiž turistický portál bez spolupráce se samotnými turisty totiž většinou nevede ke kvalitnímu a smysluplnému výsledku. Od pondělí 20.3.2017 můžete posílat své příspěvky na emailovou adresu info@udolisportu.cz. Psané články prosím ukládejte do Word dokumentů, u fotografií je pak důležité minimální rozlišení, které by mělo být alespoň 800 x XXX pixelů (800 px na šířku). U videí je ideální zaslat přímo link na youtube, vimeo nebo jiný streamovací portál.

Reklama na Udolisportu.cz?

Všechny informace, včetně komerčních tipů a doporučení na služby, prezentujeme na webu zcela zdarma. Chceme totiž poskytnout opravdu komplexní a objektivní popis regionu, nikoliv pohled zkreslený ochotou či neochotou jednotlivých podnikatelských subjektů platit za vlastní prezentaci. Proto se nebojte a oslovte nás s návrhem spolupráce…platit za to určitě nebudete 🙂 Pokud vás zajímají bližší informace o projektu Údolí sportu, případně byste měli zájem se na projektu přímo podílet, neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese info@udolisportu.cz nebo na telefonním čísle 777 704 464.

Share This